Terezka – 24.1.2012

Včera večer se nám narodila Terezka. Cesta na svět byla pro Terezku trošku komplikovaná, ale nakonec to holky zvládly moc dobře. Všechno začalo už asi ve 4 v noci, standardní procedury jak zahnat bolest tentokrát už nezabraly (teplý čaj a teplá sprcha), v šest ráno pak praskla voda, takže jsme vyrazili směr porodnice v Jablonci.

UPDATE 1: v Americe, zemi neomezených možností, servírují na porodní bolesti červené víno, když to bolí dál, tak druhou skleničku – příště budeme vědět (za update díky Janče)

Cesta lehce namrznutá, venku asi -5° a všechno šlo relativně v pohodě. Uprostřed cesty do Jablonce zácpa. V půl sedmé ráno to prostě nejelo, nějaký kamion tam předváděl pověstné rallye letní gumy. Asi 10 minut jsme stáli a já už začal koumat, jak se otočit a jet jinou cestou. Nakonec se auta před náma pohnula a kamion jsme objeli. Před sedmou jsme byli v porodnici.

Už od rána měla Péťa kontrakce, bolest se postupně zvětšovala a všechno vypadalo na poměrně rychlý průběh. V devět ráno jsem šprýmovat se sestrou, že do oběda bude mimčo venku. Nakonec to dopadlo trošku jinak. Až do sedmi do večera se miminko pořád nechtělo posunout pořádně dolu a bolest se stupňovala. Nepomohl epidural, ani injekce na podporu porodu. Nakonec se paní doktorka rozhodla, že mimčo půjde na svět císařem, jinak už by to Péťu úplně zničilo.

UPDATE 2: V původním postu jsem to zapomněl – důvod proč nám Terulka nešla na svět byl v tom, že se jí zamotala pupeční šňůra kolem ramene, takže nemohla klesnout dolů. Císařem by to tak skončilo tak jako tak.

Během 10 minut byl nachystaný operační sál, celkem se na akci podílelo tak asi 15 lidí a všechno mělo průběh jako v americkém seriálu z doktorského prostředí. Přístup všech v jablonecké porodnici byl naprosto úžasný a myslím, že takhle nějak by mělo fungovat zdravotnictví.

Terezka se narodila v osm večer, celou dobu mě nechali u Péti, i během císaře. Pak mi hned dali malou a mohl jsem s ní být u maminky, když dokončovali operaci. Dneska už jsou holky obě v pořádku a mají se čile k světu. Terezka je úplně nádherná a ze mě je pyšný tatínek 🙂 Abych nezapomněl – pro formu – míry máme 3,30kg a 50cm.

Nějaké momentky z prvních 24 hodin:

Terezka Davídková - teď už jenom vytvořit email :)
Terezka Davídková - teď už jenom vytvořit email 🙂
S maminkou unavené po velkém výkonu
S maminkou unavené po velkém výkonu
Terezka s maminkou asi 20 hodin po porodu
Terezka s maminkou asi 20 hodin po porodu
Kočka moje :)
Kočka moje 🙂
A nakonec pyšný tatínek!
A nakonec pyšný tatínek!

Abych ten náš včerejší zážitek a ukončení devítiměsíční pouti nějak shrnul – bylo to náročné, ale byl to ten nejkrásnější zážitek v životě. Emočně hodně nabitej den, ale stálo to za to 🙂 Terezko, doufám, že ten komplikovaný začátek nás nakopne a bude se ti v životě dařit!

1 komentář u „Terezka – 24.1.2012

Napsat komentář